Ahoj, lidi.
Posledním květnovým čtvrtkem skončili i poslední Písničkáři sobě. Teda ne úplně! Jen v této sezóně. Od října pokračujeme v novém čase. Budeme si hrát o prvních útercích v měsíci. Od října do června. To „si“ jsem napsal schválně, protože to je fakt pro lidi hravé. Ten pořad se od běžných folkových akcí liší hned v několika věcech. Chtěli či chtěly byste si hrát s námi? Čtěte dál!
Hrajeme si znamená, že se nebojíme zahrát i to, co nás zrovna napadlo. Co není nadřené, ale co vytvoříme „za jízdy“. Ano, zahrajeme i písničky, které ode mě a našich hostů diváci očekávají. Ale možná trochu jinak. Uslyšíte, co nás zrovna napadne hrát. Nebo možná co napadne publikum.
Velmi krásné a útulné prostředí divadélka, ve kterém hrají písničky a povídání hlavní roli. Nejsou tu jen přídavkem ke konzumaci piva či buřtů, jak to bývá při hraní v hospodách nebo na náměstích při nějakých slavnostech někde vedle střelnice a cukrové vaty.
Skvělý je zvuk, na tom si zakládáme. To se hned jinak hraje a taky dobře poslouchá. Jak známo, na zvuk je Rímčák pes. Často nám v tom pomáhá David Alfik Dewetter. A dělá to tak, jak to má principál rád. Chcete v pořadu hrát? Zvuková zkouška je doopravdy a je třeba přijít včas!
Taky je to hezké vizuálně, protože nám na scénu svítí Toníno Volf, který u toho ještě stihne nadělat úžasné fotografie. Na je obrázcích vypadáme i my škareďáci docela dobře.

Nespěcháme a klidně ještě po skončení posedíme v předsálí s barem, kde se ti dobří lidé – sami komedianti – nedívají na hodinky, kdy už vypadneme. Pokecáme, možná si třeba ještě zabroukáme.
Pokud Vás to láká, pokud byste si chtěli hrát s námi a cítíte se být zajímavou osobností, napište sem. Najdeme se, dáme si kafe a třeba spolu něco „upečeme“. Pozor, je to pro samostatné písničkáře. Termíny a vstupenky jsou tady.
Těším se. Lidi, ahóóój!
Petr



