fbpx

Písničkáři sobě

Lehce improvizační pořad těch, kdo se nebojí opustit komfortní zónu perfektně nacvičeného a neustále opakovaného. Kdo nemají strach, že se seknou, že budou někdy srandovní jinde, než mysleli, že si pokazi „image“. Kdo jsou opravdu dobří a přitom jsou to lidi, ne stroje.

Chceš výhodné předplatné na všechny (nebo zbývající) koncerty „Písničkáři sobě“?

Připravili jsme pro Tebe možnost kdykoli si koupit elektronickou vstupenku na všechny respektive zbývající koncerty vždy s opravdu výraznou slevou. Úspora je od 140 Kč u posledních dvou koncertů až po 1.270 Kč za celou sezónu. Předplatné na celou sezónu respektive na zbývající koncerty vždy s výraznou slevou najdeš a koupíš elektronicky tady.


Koncerty „Písničkáři sobě“ a výhodné vstupenky jsou tady.


Praha, Petr Rímský a Slávek Janoušek – Písničkáři sobě

Písničkáři sobě
12
Datum:: čtvrtek, 25. květen 2023 19:30

Místo konání:: Divadlo Františka Troníčka  |  Město:: Praha 1, Česká republika

Praha, Petr Rímský a Slávek Janoušek – Písničkáři sobě

Lehce improvizační pořad v Divadle Fr. Troníčka.

rimskyrimsky janousekPetr říká: „Jedním z té naši party písničkářů tak trochu schovaných za brněnskou uměleckou agenturou byl někdy na počátku osmdesátých let i Slávek Janoušek. Dokonce byl skoro pravý Brňák, byť pochází z Ústí nad Orlicí. Má o tom i písničku, tu si musíme dát... Tenkrát tam ale skutečně bydlel, zatímco řada z nás byla z různých koutů republiky a pod Brnem jsme byli schovaní. Tolerovali nás trochu víc v té hnusné bolševické době, kdy k zákazu činosti stačilo někdy být nějakému soudruhovi nesympatický. Něco už se našlo. A my jsme si taky trošičku dovolovali. Někdy dost :-).

helfstyn 1993Slávek byl u zrodu mého nápadu na pořad Písničkáři sobě, když jsem si v roce 1993 na Helfštýně na svém festivalu FOLKY-NEFOLKY usmyslel, že uděláme koncert jinak. Jako pozvánku do šatny, improvizovaně, s vymýšlením si ptákovin za jízdy. Na konci léta jsme to zopakovali ještě s Karlem Krylem, Láďou Mertou a dalšími. Po letech jsem se k tomu vrátil a baví mě to dosud. Slávek je na to ten správný komediant, nebojí se, že se něco nepovede a že ze sebe udělá vola. Někteří kolegové sem nikdy nepřijdou, hrají výhradně to přesně naučené. Nu což. My jsme hraví a diváci s námi. Tak přijďte, dáme si nějaké písně i spolu.“

Ukaž, co umíš, aneb písničkář/ka z publika. Může se stát, že pozveme na jednu či dvě písničky písničkářku či písničkáře z publika. Příležitost pro neznámé písničkářky a písničkáře představite se. Podrobnosti tady.

Petra doprovodí jeho parta Misitu – Veronika Skočdopolová, Petra Komorášová a Jan Procházka.

Foto: Ája Dvořáčková, Marian Opletal, 

Výhodné vstupenky v předprodejiboom logo

Při včasném nákupu můžete ušetrřit až 50 Kč za každou vstupenku. Každopádně je předprodej výhodnější!2023 05 25 Praha QR Vstupenky#PisnickariSobe #DivadloTronicek #tronicek #Praha #SlavekJanousek #janousek #TextovaDilna #PetrRimsky #rimsky #pisnickar #koncert #festival #pisnicky #folk #blues #jazz #kultura #kytarovaskola #kytarovka #muzyka #piosenka #autor #bard #piesniarz #Czechy #musician #concert #songs #music #lyrics

plakat A4 2023 03 30 praha

 

Vstupenky:
Předprodej zahájen tady
Adresa:
Vladislavova 22
Praha 1, Česká republika

 

Mapa:


 

Seznam termínů


  • čtvrtek, 25. květen 2023 19:30

Powered by iCagenda

 písničkář