Petr Rímský

Chceš dostat včas informaci o koncertu?

Zaregistruj se tady a zaškrtni si jen ten kraj (či kraje), kde tě koncert zajímá. To proto, abychom neobtěžovali například Ostráváka informací o koncertě v Chebu, kam za námi asi nepojede. Ačkoli na specifické pražské koncerty Písničkáři sobě jezdí diváci z daleka... Rezervace na koncerty a předprodej vstupebek je uvnitř události.

Kromnów, Písničkáři sobě / Pieśniarze sobie

Písničkáři sobě
rimsky-vondrak-grunwald-icag
  sobota, 16. únor 2019 17:00

  Artystyczna Galeria Izerska  |  Kromnów

Písničkáři sobě / Pieśniarze sobie.

rimskyPetr Rímský uvádí setkání českých a polských písničkářů. / Petr Rímský przedstawia spotkanie czeskich i polskich pieśniarzy.

Czeski bard Petr Rímský zaprasza: na spotkanie polskich i czeskich pieśniarzy w regularnym, delikatnie improwizowanym programie. Razem z Petrem spotkania moderuje i tłumaczy Bogna Piter z Wrocławia. Miejscem koncertów są miasta partnerskich regionów: czeski Liberec i polski Kromnów.

Jiří VondrákW drugim odcinku cyklu zaprezentuje się pochodzący z Brna pieśniarz, filmowiec, organizator i tłumacz m.in. Bułata Okudżawy, Jiří Vondrák.

Grzegorz Grunwald orezPolskim partnerem będzie Grzegorz Grunwald – poeta, kompozytor, śpiewający gitarzysta prezentujący głównie piosenkę autorską, w której liryzm tekstów łączy się w unikalny sposób z akompaniamentem gitary.

Niektóre utwory obu występujących artystów będą do dyspozycji w prostych przekładach do drugiego języka.

Jeśli nie możecie zobaczyć koncertu w Libercu, zapraszamy 16 lutego o godzinie 17:00 do Kromnowa. Szczegóły tutaj.


Český písničkář Petr Rímský uvádí setkání polských a českých písničkářů v pravidelném mírně improvizovaném pořadu. Spolu s Petrem moderuje a tlumočí Bogna Piter z Wrocławi. Hostiteli pořadu jsou Liberec a Kromnów – města partnerských regionů.

V tomto dílu pořadu se představí brněnský písničkář, televizní dokumentarista, organizátor, překladatel například Bulata Okudžavy Jiří Vondrák.

Polským partnerem bude Grzegorz Grunwald - básník, skladatel, zpěv kytarista představující hlavně autorskou píseň, ve které se lyricismus textů spojuje jedinečným způsobem s doprovodem kytary.

Některé písně obou protagonistů budou k dispozici v jednoduchých překladech do druhého jazyka.

Pokud nemůžete navštívit pořad v Liberci, můžete jej vidět 24. 11. od 17.00 hodin v Kromnówě. Podrobnosti tady.

Plakát A4 2019 02 14 a 16 Liberec a Kromnow

 

Adresa:
Artystyczna Galeria Izerska
Kromnów

 

Seznam termínů


  • sobota, 16. únor 2019 17:00

Powered by iCagenda