Petr Rímský

Podzimní turné v Polsku


rimsky icagJsou města a místa, na která se vracíme velmi rádi. K takovým patří už nejen Wrocław, ale také Kraków, kde jsme poprvé hráli před dvěma lety. Hostila nás Scéna ATA. Tentokrát Petr zavítá ve spřízněném klubu Gwarek, kde vystoupí v rámci cyklu „Scéna pod hornickou lampou“. A ocitneme se tam díky díky Joannie Sajdłowskiej, která tou scénou seznamuje mladou generaci studentů s hudbou „z archívů“. Poznali jsme se během koncertu ve wrocławském klubu „Ślimak“, kam se na nás přijela (skoro 300km!) podívat. A jak jsme se nejednou přesvědčili, „ślimak“ když se zatočí, zkracuje vzdálenosti...
Podrobnosti tutaj, událost na FB tutaj.

Sobota 16. listopadau v 19:00 hod.: Teatr Bezdomny Bohumila Hrabala, ul. Zamkowa 15, Żarów
To místo má jako patrona našeho „mistrza Hrabala“. To se nedá jen tak přejít. Obdivujeme totiž polskou úctu nejen ke svým, ale i k našim významným osobnostem. Náš poslední letošní koncert v Polsku se tedy odehraje ne prknech, na kterém pod dohledem zakladatele Ryszarda Dykcika vyrostlo mnoho „żarowskich“ herců. Letos to magické místo oslavuje 20. výročí. To jsme se hezky trefili!
Podrobnosti tutaj, událost na FB tutaj.

Na závěr ještě jeden koncert na scéně tak trochu domovské.

Středa 27. listopadu v 19:30 hod.: Divadlo Františka Troníčka, Vladislavova 22, Praha 1

Listopadové částečně improvizační cvičení „Písničkáři sobě“, kde pozvaní hosté zdaleka nehrají jen nacvičený standard, bude hostit již zmíněnou partu, ve které náš basák Martin Kalenda hraje svou původní roli kytaristy a spolu s ním kolega Pavel Lipták. Zahrají a zazpívají nám něco písni skupiny Mrakoplaš v odlehčené verzi tzv. MLO (Mrakoplaš Light Orchestra). Ovšem také budou hrát „povinnou skladbu“ – něco z repertoáru Petra Rímského. Jo a taky věci, o kterých zatím nemají tušení :-))).

Přijďte, poslouchejte, objevujte s námi.
Brzy na shledanou!